+90 224 328 40 26
+90 530 265 73 08

Bayrak Çeşitlerimiz

SKY BANNER

SKY BANNER NEDİR ?


 Sky Banner Nedir ?

Sky Banner ülkemizde ilk defa uygulanan hava reklamlarından biridir.Sky Banner Avrupa ve Amerikada oldukça sık kullanılan etkili ve akılda kalıcı bir reklam türüdür.
Karanfil Bayrak olarak 20.yılımıza özel etkili bir hava reklamı olan Sky Banner'i ülkemizde kullanan  ilk firmadır.
Sky Banner'da çalışma ebatı 3mtx20mt veya  4.5 mtx30 mt boyutlarında baskılı banner'ı  markanızdan sloganınıza,kampanyalarınızdan ürününüze kadar bir çok şeyi bastırarak reklamınızı tüm şehire en görünür ve etkili bir biçimde duyurabilirsiniz.


 
Hava reklamımızda diğer reklam türlerine göre %98'e varan görünürlük,farkedilirlik,okunurluk ile avantaj sağlar.Bunun öncelikli nedeni ise insanın gökyüzünde gördüğü farklı bir nesneye direk odaklanmasıdır ve kalabalık kitleler tarafından hemen fark edilir.
Banner'ımız ortalama 300 mt (1000 feet) yükselikte vve 1000 mt mesafeden rahatlıkla okunur.


 


SKY BANNER ÖLÇÜLERİ NELERDİR ?

 
Large Ebat     : 2,90 m x 20 m
X Large Ebat  : 4,35 m x 30 m
XX Large Ebat :5,80 m x 30 m

Large panomux 2,90 m 20 mt'den başlar bu ölçü 58 mdemektir buda ortalama 9 adet bilboar eder. 9 adet bilboard büyüklüğünde reklam çalışmanız ortalama 1 saatlik uçuş ile şehrin her yerinden görünür.
Belli bir yer olmaksızın trafiğin en yoğun olduğu saatlerde şehrin en kalabalık yerinde en net biçimde ve akılda kalıcı olarak görevini yapar ve 1 saatlik uçuş işe 100.000 kişiye ulaşım, 10 saatlik uçuş ile ortalama 1,5 Milyon kişi sizi tanıır.SKY BANNER'IN AVANTAJLARI
 

Hava reklamının diğer tüm yerel reklamlardan farkı, öncelikle bu dev banner'ı bir uçağın çekmesidir. İnsan oğlu yaratılış itibariyle gökyüzünde gördüğü farklı bir objeyi gayri ihtiyari olarak merak ederek takip eder. Seyretmesi gerçektende çok keyifli olan bu görüntü, insan algısına çok hızlı bir şekilde kayıt edilir. Kişi gördüğü bu manzarayı uzun süre unutmaz ve panoda ne gördüğünü her hangi bir sağlık problemi yoksa net bir şekilde uzun süre hatırlar. Hatta bir çok insan günümüzde bu faaliyeti gördüğü anda cep telefonu ile kayıt eder ve bunu kendi sosyal ağında paylaşır, bu sayede reklamın amacı artçı şoklarda artarak devam eder. Eğer hazırlanan  panoda bir web sitesi yada sosyal paylaşım sitesi adresi var ise sıcağı sıcağına söz konusu adresin tıklanması belirgin şekilde eş zamanlı olarak artış gösterir.

Doğru pano mesajı ile

  • Görünürlük
  • Merak etme
  • Odaklanma 
  • Algılama
  • Dikkat ile Mesajı Okuma Kayıt etme
  • Foto / Video Akılda ve kayıtta Kalma
  • Sosyal Ağlarda Paylaşım ve Mesajın mesajı Görmeyen kitlelere ulaşması 
  • Halk arasında Konuşulma ile reklamın ömrü dahada artarak uzar.

 

 

Grafiklerle Hava Reklamı

 


 
 

 

 

© 2015. Tüm hakları Karanfil Bayrak’a aittir.